| emilia21 a întrebat:

Buna spuneti-mi si mie o reteta de mancare buna si consistenta, m-am saturat de mancarea obisnuita, as vrea ceva diferit.

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| ecristinamc a răspuns:

Ti-as fi dat o reteta de mancare de la bunica mea. O tocanita cu trei sferturi ceapa, morcov cartofi si carne. O minunatie

| ecristinamc a răspuns:

Pai emilia
Este o mancarica simpla si nu prea complicata.

Este pentru gusturi simple si deci nu este cine stie ce minunatie

Deci pentru inceput iti trebuie morcov, ceapa, cartofi(ceapa+morcov calite separat, copanele prajite separat, cartofii prajiti separat). Le pui in cratita le acoperi cu apa ccu codimente si cu bulion(+copane) si le bagi al cuptor.

Si le lasam la cuptor sa scada ele bine.
Maxim le lasam 1 ora la cuptor.
Cu prima ocazie cand fac iti pun poza ca sa te si convingi

Mie una imi place mult

Poti incerca alaturi si niste muraturi proaspete

Spor la lucru

Pupici

| ecristinamc a răspuns:

Cu placere emi
te astept cu rezultatewinking

| IQOnly a răspuns:

Buna, depinde de ce ingrediente ai dar daca vrei sa vezi niste retete http://www.reteteculinare.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| emilia21 explică:

Pai daca zici ca e buna, te rg sa mi-o dai, mersi pentru reteta!

| emilia21 explică:

Ms pentru reteta chiar mai facut curioasa si am sa o incerc, am de toate pana si muraturi! pupici