| VictoritaVicky a întrebat:

Bună. Sunt de origine aromanca. Aveam o mâncare preferata, târhână se numește. Este un fel de paste de casa care se prepara cu lapte și brânză. Dacă cineva știe despre ce vorbesc da-ti-mi o idee de a înlocui acea sita care ajuta la prepararea acestor paste. Nu am.mai mâncat de foarte mult timp pentru ca sita ce o aveam s-a rupt

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ai căutat pe Google? Ai întrebat alte membre ale comunității tale? Eu știu că machidonii sunt un grup etnic unit care ajuta intre ei.
Puțin probabil să primești un răspuns avizat aici.

| VictoritaVicky explică (pentru gabicoo):

Pe google nu găsești nimic. Printre cunoscuți nu mai are nimeni asa ceva. M-am gândit ca aici fiind o comunitate asa de mare gasesc ce caut