Întrebare recomandată | ciupi a întrebat:

sunt in Italia si as vrea sa ma intorc in Romania sa fac un curs de bucatar. dupa ce termin cursu vreau sa ma intorc inapoi sa imi caut de munca in acest domeniu.se merita oare? cat de cunoscute sunt diplomele in tari straine chiar daca sunt recunoscute in toata europa.

7 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

De ce nu faci un curs direct acolo?

| ciupi explică (pentru DarQueen):

E cam naspa cu cursurile, trebuie acte rezidentza etc etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru ciupi):

Sau, poate in tara le faci gratis, adica din taxele platite de noi?

| ciupi explică (pentru anonim_4396):

Ce taxe platite de voi.cu bani il fac e 850 lei.si daca era asa toata lumea are dreptu sa le faca gratis

| anonim_4396 a răspuns (pentru ciupi):

Numai drepturi? Obligatii, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu @DarQueen. De ce nu il faci acolo? Asa esti sigur(a) ca este recunoscut.

| doareusiel a răspuns:

Ar fi mai bine sa il faci aici in Italia e diversa bucataria romaneasca de cea italieneasca si mai ales la cum sunt italienii de pretentiosi mai ales la bucatarie cu gatitul te ai putea interesa de o scoala sau un seral in domeniul asta depinde cati ani ai