| MykpopAddiction a întrebat:

Am un penar din material, iar din greșeală am lăsat picul fără capac și s-a pătat... pot sa îl spăl? Se va întinde pe toată suprafața penalului dacă este din material sau se va duce toată culoare penalului? Penarul e fin, din material, cu o trupa (BTS).Va rog ajutorsad

2 răspunsuri:
| Mete0ra a răspuns:

Nu se intinde mi s-a intamplat la un penar cu Linkin Park... dar l-am curatat...

| Anjaa a răspuns:

Nu, nu se va intinde peste tot. In cel mai bun caz se va curăța cu totul, in cel mai rau caz va ramane o pată putin mai deschisa decat cea actuala.
Scufunda penarul intr-un vas cu apa calduta, adauga venish pe pată si lasa-l sa actioneze o ora. Apoi schimbi apa in care a stat si cu o perie curata incepi sa freci cu atentie locul. Poti adauga un pic de zeama de lamaie. Ai grija sa nu deteriorezi materialul. Clateste apoi lasa-l la uscat. Daca nu s-a curățat de tot poti sa incerci sa il mai speli o data.