| Anonimhm a întrebat:

Cordon bleu se mananca la cina in franta? Am nevoie de un raspuns urgeent.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cordon bleu se poate manca atata la pranz cat si la cina, in toate restaurantele unde il gasesti in meniu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar ai crezut ca faci o gluma buna?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

A mai aparut un nebun pe site.

| Anonimhm explică (pentru darrio2007):

Nu se poate sa nu vina careva sa isi bata joc.Mai bine nu raspundeai.Doamne,chiar exista oameni care nu au ce face cu viata lor. Daca raspunzi astfel la intrebari atunci de ce ti-ai facut cont?

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimhm):

Ai editat intrebarea, că nu era asa.

| Anonimhm explică (pentru darrio2007):

Dar cum era? laughing

| Hammurabi a răspuns:

Nu, nu e o mâncare de cină.
Francezii nu prea mănâncă carne la cină.

| Lioana a răspuns:

Originea Cordon Blue-ului este in Elvetia prin anul 1940, nu in Franta.
Nu stiu ce mananca francezii la cina dar nu poate fi cordon blue pentru ca e o mancare grea la stomac iar seara e recomandat sa mananci ceva usor.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, doar la pranz.

| JackR a răspuns:

Nu inteleg legatura intre Cordon Bleu si Franta! Desi denumirea este in franceza, snitelul Cordon Bleu provine din Elvetia. Francezii nici macar nu-l gatesc, in sensul ca este destul de greu de gasit in restaurantele sau bistro-urile din Franta!