| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
Cu ce să spăl hainele negre să nu piardă din culoare? Gen să nu capete petele alea albe așa, nu știu cum să explic.
Îmi puteți recomanda un detergent și dacă folosesc acel detergent trebuie să mai adaug ceva pe lângă?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Buna, Perwoll este un detergent chiar foarte bun cand vine vorba de pastrarea culorilor si chiar amplificarea lor ( incercat de mine ) si are mai multe variante, pentru haine negre, albe, color, pentru lână.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pernute cu detergent pentru rufe colorate.

| sierra1 a răspuns:

ăsta e special pentru așa ceva:

https://altex.ro/......WRAEB3660/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pernuțe de dero( gel) persil

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu Perwoll Blackwinking

| WhiteLife a răspuns:

Sunt servetele pentru haine negre, cum sunt si pentru cele albe. La supermarket sau DM an vazut.

https://www.google.com/......ps?/search

| Merry17 a răspuns:

În principiu cu un detergent care nu conține clor pentru ca acesta (clorul) e responsabil de petele decolorate de pe haine.

| darrio2007 a răspuns (pentru Merry17):

Care detergent contine clor?