| Robert030 a întrebat:

Cum se pastreaza struderul fraged dupa ce l-am scos din cuptor? Tot timpul se sfarama prima foita dupa coacere.
P. S:aluatul e congelat

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Gresit @Abh! Dupa ce il scoti din cuptor, trebuie sa il ungi cu un sirop gros de zahar(cu suc de lamaie).Nu conteaza ca aluatul a fost, sau nu, congelat!

3 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Ps:cu ou se ung produsele care au nevoie de culoare:cozonaci, branzoici...samd

| morena a răspuns:

Ps:totusi mai exista si varianta:il ungi cu putina apa si presari zahar tos(asa se lipeste deasupra), inainte de al introdice la cuptor!

Abh
| Abh a răspuns:

Unge-l deasupra cu galbenus de ou inainte de a-l baga la cuptor.