| Apheleia a întrebat:

Tin post si astazi am mancat cacao...e de post?

Răspuns Câştigător
| XcrisSSx a răspuns:

Buna! Nu are nimic daca ai mancat cacao deoarece, este de post.Nu trebuie sa mananci carne sau lactate(sti la ce ma refer). Sper ca te-am ajutat! Felicitari daca ti post!

17 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai mâncat cacao cu lapte, atunci NU este de post ( deoarece laptele şi produsele lactate NU sunt de post )!

Tot ce conţine lapte ( fermeţi lactici/lactoză/zer ), carne şi ouă NU este de post!

Toate cele bune.

| AFR81 a răspuns:

Daca ai mancat cacao simplu, nu este nicio problema...

| Yaesmin a răspuns:

Da,deoarece nu contine carne, oua sau lapte

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Nu are nimic daca ai mancat cacao.O zi frumoasa sa ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cacao nu are nico treaba cu postul,fara carne, lapte, oua, grasime si latle, dar cacao e de post.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este de post, nu are nimic, sa nu consumi carne, lactate in post.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Da e ok.

| Xenya a răspuns:

Da

| MEIALI a răspuns:

N-are nimic (cred)

| zBogDDy a răspuns:

Da

| Ingerasulinocent a răspuns:

Da, e. daca nu mai poti sa rezisti deoarece postesti, incearca napolitanele cremita, are si reteta de post.

| anamariaiancu a răspuns:

Da, Poti manca viva crunch etc pentru ele contin lapte de soia si stii ca e de post

| Apheleia explică:

Am baut lapte de soia cu cacao.Laptele de soia e de post, eu asa stiam, de cacao nu eram sigura. Oricum va multumesc foarte mult tuturor pentru raspunsuri. Daca as putea, v-as da tuturor fundita.

| XcrisSSx a răspuns (pentru Apheleia):

Multumesc pentru fundita!

| Băă_Corina_1999 a răspuns:

Da, ce are? Si eu mananc cacao in timpul postului

| Andrei_Rusu_1998 a răspuns:

Cu lapte daca da nu, nu e de post

| Geaniinnnaa a răspuns:

Pai da doar daca este simpla nu de la nesquick cu lapte, vezi ingredientele daca nu are lapte e de post si din cate stiu eu este de post!
Primesc Funda?