| shlerlyn4 a întrebat:

vreau sa fac un tort si in loc de zahar sa pun zaharina, dar nu stiu cata sa pun ca in reteta spune 10 linguri de zahar! cate zaharina ar fi? tin sa mentionez ca e zaharina lichida happy

urgent!

fundita

2 răspunsuri:
| DanielDanny a răspuns:

Poate te ajuta situ asta cu retete de torturi.http://www.retete-gustoase.ro/......u-zaharina

| vader a răspuns:

Pai nu scrie pe recipientul de la zaharina echivalenta? La cea pastile stiu ca 1 pastila indulceste cat o lingurita de zahar (4-5g).