| Allyson196 a întrebat:

Vreau sa-mi dati niste retete de tiramisu si tort de ciocolata love struck

Multuu:*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
3 răspunsuri:
| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Www.barbatlacratita.ro
am incercat retele de tort si pe cea de tiramisu si mi-au iesit si sunt super bune. Sper sa iti placa

| stejara2 a răspuns:

Http://www.petitchef.ro/......id-1494798
ai aici, pe acest site, dai la cautare si gasesti ce doresti

| alexalex2001 a răspuns:

500 g mascarpone
250 ml espresso sau cafea tare
3 linguri zahar pudra
3 oua
o lingura cacao
3 lingurite amaretto sau o lingurita esenta migdale-tiramisu

300 gr de faina
- un praf de copt
- o priza de sare
- 180 gr de unt
- 220 gr de zahar
- 100 gr de cioclata de menaj (cu lapte sau amaruie, la alegere)
- 250 ml de apa
- 2 oua
- o esenta de vanilie -blatul

300 gr de faina
- un praf de copt
- o priza de sare
- 180 gr de unt
- 220 gr de zahar
- 100 gr de cioclata de menaj (cu lapte sau amaruie, la alegere)

- 330 gr de zahar pudra
- 7 linguri de apa fierbinte
- 130 gr de ciocolata topita si racita
- o esenta de vanilie
- 60 gr de unt la temperatura camerei -crema

250 gr de ciocolata de menaj (eu am folosit si cu lapte si amaruie)
- 250 ml de frisca lichida-glazura de ciocolata.Asta e tortul cu ciocolata.