| SuciuFlo a întrebat:

Vreau sa va intreb, de ce carnea de pui dupa ce e pusa la fiert are un miros ciudat? Mentionez ca am cumparat carnea de putin timp si nu cred ca e stricata. Nu e prima data cand fierb pulpe si degaja un miros urat. As vrea sa stiu daca e ok sau daca trebuie facut ceva. Imi cer scuze si pentru categorie daca nu e cea potrivita.

Răspuns Câştigător
| Mindilica a răspuns:

Asta se intampla datorita hranei care s-a dat acelor pui. Asta se intampla cand cumparam pui din comert. Trebuie ales cu mare atentie magazinul de unde cumparam carne sau pui.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Puii nu sunt crescuti natural.De aici si mirosul.