| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva rețeta de curățare a mașinii de spălat cu 1 litru de oțet și un plic de bicarbonat de sodiu? A funcționat?

Răspuns Câştigător
| Dragoș141 a răspuns:

1 l oţet ( 9%) + bicabornat de sodiu, la un regim de spălare intens şi o temperatură a apei în timpul spălării cît mai mare= o maşină de spălat curată şi frumos mirositoare!

3 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Eu am incercat o cana de jumatate de kg plina cu sare am turnato in masina de spalat, si spala hainele bin, da nu stiu daca este bine ceea ce fac?

| adrianalbota1 a răspuns:

La mine nu a functionat.

| Ara997 a răspuns:

8 litri trebuie