| Elenamarcu a întrebat:

Bună ziua! Sunt în Italia și de câteva zile pe pereții din baie și de afara apar multe omizi negre, subțiri. Am încercat cu tot felul de soluții, clor, otet dar apar mereu. De câteva ori pe zi le dau jos și le omor, degeaba. Apar in urma a niște musculițe mici negre. Aveți vreo idee despre cum as putea sa scap de ele? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Caută prin Italia insecticid pentru asa ceva.

| gabicoo a răspuns:

Dă cu insecticid: Raid pentru insecte târâtoare.

| eliancodrut a răspuns:

Solutie de usturi in apa. Nu stiu daca in Italia se gaseste in magazine usturoi praf (granule). La noi este si un plc are 2 lingurite si se pune la 2 litri de apa. Solutia o pui intr-un flacon cu stropitoare. Inainte de a o pune sa o strecori.
De asemenea sunt solutii impotriva gandacilor de orice fel.