| Elena1234456 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de invatat? As vrea sa imi imbunatatesc "tehnicile" pentru note cat mai mari la scoala.

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Multa atentie la scoala, somn la pranz de vreo doua ore, apoi iesit afara vreo ora si dupa temele. Eventul iti poti rescrie lectiile pe un alt caiet, pentru ca scriind iti intra si in cap.

| mioara a răspuns:

Lasa zbegiala din clasa si fii atenta la ore.

Răspuns utilizator avertizat
| kathessa a răspuns:

Ce legatura are asta cu rubrica "Gastronomie"?

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Sa inveti logic, sa fii atenta la ore. uite aici un site care iti spune mai multe : http://www.eva.ro/psihologie/articol134.html. Succes in noul an scolar!:P

| danutza a răspuns:

Yo o folosesc pe cea vizuala si ma ajuta mult deci citesc mult apoi memorez...imi fac o imagine bine strucurata in capsor ca o copie cu mulre sagetzihee hee... iar la scoala incearca sa scrii schemarit si sa iti indreptzi atentzia la profa si la expicatziile ey ci no la colegu din a 3-a banca care iti face ochi dulci laughing

| danutza a răspuns:

Scz de greseli happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa inventi impreuna cu un tocilar sau cu cel mai bun din clasa. asa vei intelege si nu v-a trebuii sa memorezi robotizat.

| YepIsSuspended a răspuns:

Daca de obicei auzi ca profesorul spune:Bla Bla Bla Bla Bla... inseamna ca niciodata nu vei fii o eleva foarte bunahee hee

| 1992 a răspuns:

Din partea mea trebuie sa ai energie multa

| spin a răspuns:

Frica este cea mai buna metodalaughing...glumeam.
fii atenta la ore si incerk sa memorezi cat mai multwinking. vei vedea diferenta

| teopinkrose a răspuns:

Nu prea stiu, sa fii atenta la ore si cand nu intelegi sa-ti intrebi parintii(daca stiu). Mai bine sa faci si teme suplimentare. big grin