| busuioc23 a întrebat:

Care este cel mai bun fel de mancare din paste pe care l-ai mancat? si cum se prepara.thx

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Iti spun o reteta care o stiu de la iubitul meu, el lucreaza ca bucatar.pui apa la fiert cu putin ulei si sare cand incepe sa clocoteasca pui pastele.intre timp tai 1 ceapa mare foarte marunt o pui la calit intr-o lingura-2 linguri de unt,peste ceapa adaugi sare,piper si ce condimente mai ai tu pentru paste,dupa ce se caleste ceapa adaugi ton maruntit sau carne presata si amesteci bine, arunci un fir de ulei de masline, poti taia marunt si 1-2 rosii sau daca nu poti adauga putin suc de rosii,cand pastele sunt gata fierte dar nu le fierbi pana se maruntesc,sa fie totusi si putin mai tari ca atunci sunt bune, le strecori, le adaugi peste compozitia de ceapa cu carne amesteci bine mai arunci putin ulei de masline peste ele si mai lasi in jur de 2 min la joc,dupa care gusti si vezi ce mai trebuie sare,ceva condimente,apoi opresti pui pe farfurie si daca vrei razi niste cascaval deasupra da un gust ff bun, compozitia se face la foc mic, ca sa stii ca sa nu se afume carnea.e o mancare foarte buna si se face rapid.sigur o sa-ti placa.iti urez pofta bunahappy

| anonul a răspuns:

Pulpa de miel la cuptor, se ia o pulpa de miel, se dau gauri in ea, se umple gaurile cu ceapa si pastrama, se pun condimente specifice pe el, se pune la cuptor pana se prajeste. Simplu si cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Acesta : http://www.lecturirecenzate.ro/......-ciuperci/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carbonara cu smantana! Reteta de pe site este foarte buna, ti-o recomand. http://www.gustos.ro/retete-culinare/spaghete-carbonara-cu-smantana.html
P.P. Lasa-mi si mie;)