| biank98 a întrebat:

Care este tipul preferat de mancare a voastra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe, dar o sa-ti enumar doar cateva:

-imi plac cartofii-piure, prajiti, natur, salata

-carnea de peste-la cuptor, cu legume multe

-carnea de pui-mai mult fiarta decat prajita

-imi plac si chiftelele, snitzelul

-ciorbele de legume cu smantana multa(legume:rosii, morcovi, ardei gras, patrunjel radacina si frunze etc)

-paste cu branza sau cu nuci

-gombotzii cu prune ori caise, tavaliti prin pesmet

-sosurile(de rosii, de lapte+marar, de usturoi)

-rulouri cu cascaval si carnitza de porc

-drobul de Paste

-crenwursti(am invatat smecheria la o emisiune, se taie un crenwurst in jumatate, se cresteaza si se pune la prajit)

-salata de vinete, conopida

-ciorba de perisoare, ciorba de burta

cam astea ar fi in top.sa nu uit de pizza si shaorma sau hot dog.
desertul preferat este inghetata cu sirop si fistic sau bucatele de ciocolata sau prajitura de mere, visine, caise, lamaie+frisca etc etc etc laughing

14 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Putina carne de pui fiarta sau gratar, multe salate din legumele verii, din telina, varza, morcovi, sfecla ardei, rosii apoi nelipsitele galusti cu prune umplute cu nuca si scortisoara; Apoi salata de beuf (cu mere, castraveti, piept de pui, cartofi, morcovi si maioneza ) sau pulpe la cuptor cu bere Tuborg Cristmas Brew, (cu gust special de sarbatori ) si cu stafide,- ce este o nebunie de mancare si tortul cu crema si ness si multa nuca ce este demential ) sau cel diplomat facut in casa cu kivi, portocale, mandarine, banane, stafide, ananas, cu frisca si gelatina si piscoturi sau foi facute in casa cu miere si coapte pe dosul tavii si multe altele ce le stim de o viata ...Lucien.

| Sara2 a răspuns:

Pizza yammy cred ca place oricui, mici mmmm ce buni sunt facuti la gratar, ciorba de burta cu smantana cum numai mama o face, snitele de pui si cartofi prajiti cu salata de rosii castraveti ceapa verde cam astea sunt preferatele

| just|breathe a răspuns:

Pai...sunt multe:supa de pui, friptura de pui, piure, pilaf cu zarzavat a la mamahee hee, snitele blushing, cartofi prajiti cu branza :X; ciulama de ciuperci; kebab laughing; pizza :->; placinta cu praz :X; si la desert Tiramisu blushing. Cred ca sunt de ajunslaughing... poate prea multehee hee.

| AndutzaAndu a răspuns:

Pizza

| viki a răspuns:

Snitel de pui, salata de rosiilove struck si mai sunt...big grin

| arysa a răspuns:

Piept de pui fript cu piure:X

| Gabry a răspuns:

Ciocolata e mancare?batting eyelashes Bine, binesad...imi place mult piureul cu snitel, gratar si spaghetele cu sosbig grin

| Babushka a răspuns:

Pai imi place in general mancarea cat mai condimentata nu neaparat picanta, condimentat poate insemna mai acra mai otetit etc... ca expl imi plac ciorba de vacuta, de pui, orezu cu carnita de pui :X

| biank98 explică:

Cartofii prajiti cu piept de pui, spaghete cu carne tocata in stil italienesc.

| dulcika a răspuns:

Ciorba de burta. of ce mi s-a facut pofta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza

| metonst54 a răspuns:

Carnea, iar ca mancare ceafa de porc la gratar yammi

| alusk98 a răspuns:

Am mai multe : laughing piure de cartofii cu sniltel vienez, paste cu sos de rosi, sarmalele,laughing, clatitele cu fineti...etc.