| roxanik17 a întrebat:

Care este tipul tau preferat de mâncare? de ce?

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cele simple, in general, formate dintr-un ingredient de baza sau doua, cum ar fi orez cu somon, paste cu sos de rosii sau branza, cartofi copti, piure de cartofi, sandwich cu somon afumat si paine de secara, amestec de legume, orez cu ciuperci, scoici, creveti etc. Imi plac mancarurile picante si putin sarate, in general. Nu mananc aproape deloc alimente prajite, ci doar fierte sau coapte si nu mananc niciun alt tip de carne in afara de peste si fructe de mare, iar asta destul de rar.

| KirigayaKirito a răspuns:

Comestibila ---> Supravietuire

That's all! puppy dog eyes

| UnCorpSanatos a răspuns:

Piept pui + orez / paste, sanatos si hranitor.

| Kryss13 a răspuns:

Friputa de porc- gustoasa

| ƳourMind a răspuns:

Poi prefer fructele si legumele (plantate in propria curte sau de la piata nu alea modificate genetic) si mananc de 2 ori pe saptamana peste cumparat de la pescar (proaspat), mai mananc si pui (foarte rar 1-2 ori/luna) si oua.
Nu mananc sare, zahar, conserve, fast-food si mancarea de pe piata... big grin

| ƳourMind a răspuns (pentru ƳourMind):

De ce?
Pentru ca stiu ca am foarte mult de castigat.
Nici nu iti imaginezi cate documentare si carti am citit ca sa imi dau seama de ce trebuie ma disciplinez alimentar.
Voi (ma refer astia care manaca tot felul de rahaturi) nici nu va dati seama cat de important este dar na... pentru voi + sau - 10 ani e tot aceeasi.
Bafta!

| catalinaicg a răspuns:

Ciuperci big grin cu usturoi
Imi plac pentru ca sunt bune

| FluturashZburator a răspuns:

Dulciuri - le iubesc ♥ preferatele mele; habar n-am de ce thinking