| iheart a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine cu o reteta de sirop pentru tort? va rog!

Răspuns Câştigător
| SweetDreamss a răspuns:

Pai mama il face cu sirop din compot de cirese sau piersici/caise... sau cu zahar topit big grin, sau ar mai merge si cu cafea daca iti place.

by3by3

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu pui ciocolata la topit cu zahar si invarti!

| Melissssa a răspuns:

Pui apa cu zahar pe foc, lasi sa clocoteasca sh dupa ce a fiert pui sh tu o esenta de vanilie sau rombig grin
Eu asa stiu...acum am 12 ani dar asa face bunica mea sh a lucrat ca bucatareasabig grin
Funda?
pls:*:X

| cici a răspuns:

Daca vrei sa fieracoros poti pune suc de visine cumparat sau de piersici, ananas.se insiropeaza f bine.sau clasicul; apa cu zahar si esente

| Comoaracasei a răspuns:

Eu zic sa amesteci niste coniac cu apa sau esenta de vanile cu apa.
Sau lapte cu esenta de vanilie.

| Deeaa a răspuns:

Pai... pui apa la foc cu zahar, il lasi sa clocoteasca apoi il iei de pe foc pui esenta de rom si il lasi foarte mult la racit sau compot happy