| anonim_4396 a întrebat:

Care tipuri de branza ingrasa mai rau si care mai putin?

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Branza dietetica nu ingrasa, celelalte ingrasa mai mult sau mai putin.

mira
| mira a răspuns:

Cel mai tare ingrasa cascavalul fiindca are multe grasimi. Cele mai putine calorii le are branza dulce degresata.

Răspuns utilizator avertizat
| MissCamelia a răspuns:

Orice mancare procesata ingrasa mai multe decat una naturala, deci cea topita ingrasa ce mai rau, apoi cea f grasa, calcaval, feta. ce e mai slab ingrasa mai puin, branza de vaci

| adrianhasde a răspuns:

Ingrasa mai mult tipurile de branza cu continut mare de grasimi. O branza care sa nu ingrase nu trebuie sa depaseasca 10% grasime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Branza mucegaita ingrasa cel mai tare si cea afumata. Branza dulce de vaca are mai putine calorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca ingrasa nicio branza daca este mancata in cantitate mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde a-ti auzit voi ca branza ingrasa? adica sa fim seriosi, dupa "ideile geniale" ale unora si bananele, strugurii, etc ar ingrasa...laughing). sa fim seriosi, nu am vazut pe cineva care mananca braza de orice fel sa fie supraponderal,...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

La categoria branza care ingrasa e: branza de burduf, cascaval, branza topita, telemea.