| AndreeaCojo a întrebat:

Cat costa 250g cas, 200g margarina Delma, 250g faina si 2 oua? Puteti sa imi spuneti pentru fiecare?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! pai uite la mine in oras preturile sunt cam asa:
cas de oaie 16 lei kg deci 250gr ar veni 4 lei
margarina delama de 250gr e 2, 5 lei
faina e 2 lei deci trebuie sa cumperi un kg, ori cumperi dupa piata deci 0, 5 lei
si oua 0, 5 lei bucata deci un leu.multumita?
in jur de 9 lei daca cumperi un kg de faina.

| alessia5158 a răspuns:

Cas>>5 lei(pentru. un pret de 20lei/kg)
Margarina Delma >>2, 16 lei ( pentru un pret de 2, 7lei/250g)
Faina >> 0, 75lei( pentru. un pret de 3lei/kg)
oua >>0, 90lei (pentru. un pret de0. 45lei/buc.)

| zdrangoi a răspuns:

Cas 3, delma 3 (250g), faina 1 (dar nu gasesti decat la kg, deci dai 4), oua 1.
total : 8 ron

Întrebări similare