| Alina-vasi a întrebat:

Cat timp pot sa las cartofii decojiti pana cand nu mai sunt buni?

Răspuns Câştigător
| colo a răspuns:

O ora in aer sau cateva ore in apa.

6 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

este recomandat sa-i cureti si sa-i folosesti imediat dar, cum tehnologia ne ajuta mai mereu, poti sa-i cureti si apoi sa ii videzi in pungi, tin pana la 7 zile fara probleme

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cateva ore daca sunt acoperiti de apa. Oricum daca crezi ca nu-i faci pot fi pusi in punga si congelati.

mira
| mira a răspuns:

Cel mult o ora in apa complet acoperiti.Cartofii care se innegresc devin si toxici. Mira

| deea_r a răspuns:

Poti sa lasi cartiofii in apa dar acestia isi vor pierde aproape toate vitaminele, mineralele si posasiul. Mai bine curata-i proaspati si foloseste-i.

| radueliza a răspuns:

Poti sa-i lasi cam o zi dar pentru a evita sa se maroneasca pune-i in apa. Asa o sa-i poti folosi ca proaspeti cand vei avea nevoie de ei.

| Flavia a răspuns:

Poti sa-i lasi cam 24 de ore dar ar fi bine ca ii mai cureti putin dupa aceea de maroneala pe care o fac in acest timp.