| anonim_4396 a întrebat:

CE ESTE MOZZARELA? RASPUNDETI PLZZ

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Este un sortiment de branza din lapte de bivolita, nefermentata.
http://www.webdex.ro/online/dictionar/mozzarella

25 răspunsuri:
| sergiu25bc a răspuns:

Este o branza de vaci, si poate avea intre 50 si 125 de grame. Cea mai buna este mozzarela de bufalo-

| silvia_2359 a răspuns:

Mozzare" înseamnă "a tăia" şi se referă la procedeul de obţinere a brânzei, care presupune tăierea în cubuleţe a caşului primar şi apoi amestecarea, prin învârtire, a bucăţilor până redevin o singură bucată. Dacă este făcută din lapte de bivoliţă, brânza se numeşte "mozzarella di bufala".

| DenissaDeea a răspuns:

MOZZARELA este o branza de capra/vaca naturala care este adusa pe piata romana din export extern pe piata noastra.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Este un tip de branza... Se foloseste de obicei la pizza si are "proprietatea" de a se intinde (aproximativ ca o guma de mestecat) daca e calda...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Branza din lapte de bivolita...este foarte buna...in special cea de la tara:X:X:X:

| Sara2 a răspuns:

Este branza care se pune pe pizza

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este un sortiment de branza de bivolita folosit la pizza.

| GreenSky a răspuns:

Branza cu mucegailaughing

auran
| auran a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Mozzarella

am citit ca de curand au descoperit o cantitate mai mare de dioxina in produsele lactate din care rezulta mozzarella

| bibitza a răspuns:

Branzic :X

| vio a răspuns:

Cascaval...hee hee

| Mishulet a răspuns:

Este branza care se foloseste la pizza. E buna pentru ca se topeste iar pizza e mai buna decat cu cascaval. Se pastreaza in zerul (apa) ei iar daca o scoti trebuie mancata in scurt timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o specialitate italiana obtinuta din branza de capra.Se foloseste in bucataria italiana, la paste fainoase si mai ales la pizza. Pizza adevarata e cea cu mozzarella.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brinza mucigaita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un cascaval italienesc(tare)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o branza italieneasca...:p...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este branza.Ma de in China

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paracipitoricescovici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Branza...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motarela ingrasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carne

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un sortiment de branza din lapte de bivolita, nefermentata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o brânză cu pastă opărită (caşcaval crud) din lapte integral nepasteurizat de vacă, bivoliţă, oaie, sau din lapte amestec consumată în 2... 3 zile de la fabricaţie cu proprietatea de a fila după încălzire, gust acru de fermentaţie lactică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mozzarela este brînza de bivoliță

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Branza!rolling on the floor