| iulian26 a întrebat:

Ce este un taco?

Răspuns Câştigător
| AnaCristinaN a răspuns:

Taco este traditionala fel de mancare mexicana dintr-un porum sau tortilla pliate sau rostogolit cu o umplutura. Taco se poate face cu o varietate de umpluturi, inclusiv cu carne de vita, de pui, fructe de mare, legume si branzeturi, pentru a permite o mare varietate. Un taco este, in general, consumate fara ustensile si este insotit de gardituri, cum ar fi salsa, avocado guacamole, coriandru, rosii, ceapa si salata verde.(funda?)Sper ca te-am ajutat.happy

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Taco este o mancare traditionala mexicana formatat dintr-o foaie de tortilla (corn tortilla) impaturita, care se umple cu diferite feluri de carne tocata sau maruntita si legume.

| MrAngelus a răspuns:

Taco e un fel de mancare simpla, dar consistenta, e comform food-ul mexicanilor, ceea ce gatesc bunicile, mamele si nepoatele. E nevoie de turtitze din faina de porumb, carne tocata perpelita cu niscai legume, salsa si ce va mai pofteste inima, in general legume sau salate. E un fel de shaorma, insa nu atat de incarcata cu sosuri si cartofi prajiti.

Sursa: http://farfuridi.ro/? p=618

| Ichigo a răspuns:

Sau poate daca joci ceva mmorpg, taco sunt numiti jucatorii brazilieni noobi care nu stiu engleza si sunt foarte enervanti big grin

| racheta666 a răspuns:

Alimentatia? uite aici, http://gastronomie.ele.ro/......r2607.html

asta ai avut invedere? (funda_)

sau, http://www.gustos.ro/retete-culinare/taco.html
(terog funda)

| racheta666 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Taco (funda, eu ti-am dat primul 3 raspunsuri corecte!, funda!