| anonim_4396 a întrebat:

Ce ingrasa mai tare, puiul sau pestele? (pui la gratar sau crap la gratar?)

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Puiul de curte ingrasa mai putin decat cel de crescatorie.La peste ai posibilitatea sa alegi unul mai slab:salau, stiuca, pangasius.

cami
| cami a răspuns:

In general gratarul nu ingrasa, dar avand in vedere ca pestele este exclus, voi spune ca puiul la gratar ingrasa [partial fals].

| Abcfunny a răspuns:

Niciunul carnea la gratar nu ingrasa

| gabriellas a răspuns:

Depinde de cantitatea de grasime. Exista pesti grasi, dar este o grasime benefica pentru organism. La pui incearca sa nu mananci pielea.

| Klara a răspuns:

Puiul nu ingrasa! Si nici pestele.
Ingrasa porcul.

| Chuck a răspuns:

Nu ingrasa nici una dintre aceste mancaruri. Sunt bogate in proteine. Mananci cat iti e foame si cand iti e foame si nu ingrasa (Recomandat 200 grame la pranz). Daca faci excese, atunci ingrasa. E simplu, nu ingrasa alimentele propriu zise, ci ingrasa felul in care le mananci.

| sigmanet a răspuns:

Atat puiul cat si pestele sunt animale cu carnea usoara. Doctorii chiar recomanda consumul de peste si carne de pui. Au un colesterol bun, este o mancare usor de digerat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puiul ingrasa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puiul de sigue! pestele ii cel mai sanatos diintre toate animalele nlaughing! animale sub acvatice laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambele alimente sunt recomandate de catre doctori pentru a manca sanatos.bineinteles ca puiul ingasa daca il prepari cu ulei incins.si peste la fel...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puiu