Întrebare recomandată | LifeEndsWithADream a întrebat:

Ce mancare mai sanatoasa as putea sa imi iau cu mine la scoala in afara de sandwich-uri sau cornuri? M-am saturat sa manc acelasi lucru in fiecare zi

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Fructe proaspete,salata cu ce legume iti plac tie,iaurt,jeleu din fructe facut in casa,prajituri/placinte/creme facute in casa,ou fiert,nuga,alune/migdale/nuci, biscuiti dietetici sau Belvita, batoane de cereale simple sau cu fructe, eventual in ciocolata, cereale integrale.

34 răspunsuri:
| Rruxyy a răspuns:

Eu cand eram la scoala obisnuiam sa imi pun intr-o caserola salata sau fructe. Imi mai puneam cu mine iaurt.

| AdycuThebest a răspuns:

Niste fasoleehee hee

| acidickiddo a răspuns:

Cornurile cu ciocolata sau cu ce or mai fi si sandwich-urile nu sunt sanatoase deloc.Iti poti lua un baton Fitness,batoane cu cereale integrale,batoane cu fibre si proteine, un iaurt cu cereale integrale. Ceva consistent nu inseamna neaparat sandwich, doar pentru ca are o bucata de carne, o frunza de salata si o felie de rosie. Daca ai cantina la scoala, iti poti lua si niste salate cu ton, piept de pui.Depinde ce preferi.