| larysa20 a întrebat:

Ce mancaruri au Vitamina A? Fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| SimpleGirl408 a răspuns:

Uite cateva alimente care contin vitamina A :

Morcovii
Cartofii dulci
Ficatul
Mango
Spanacul
Caisele
Laptele
Branza
Ouale

Răspuns utilizator avertizat
| SimpleGirl408 a răspuns (pentru larysa20):

Mersi mult happy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Găseşti şi aici informaţii,
http://prodieta.ro/......a_vederea/
Te pup!

| LuMix a răspuns:

Morcovii
Cartofii dulci
Ficatul
Mango
Spanacul
Caisele
Laptele
Branza
Ouale

| Zuzi_Zuzy_1988 a răspuns:

Precursorul vitaminei A este beta-carotenul care, fiind in stare naturala, nu este toxic. Beta-carotenul este un antioxidant impotriva radicalilor liberi care sunt produsi de corp.
Este bine de stiut ca 100 g de pulpa de dovleac asigura aproximativ 71% din necesarul zilnic de vitamina A.
Morcovul continua sa uimeasca specialistii in nutritie prin efectele sale terapeutice, in special datorate continutului mare de vitamina A.

| Zuzi_Zuzy_1988 a răspuns:

Morcovul continua sa uimeasca specialistii in nutritie prin efectele sale terapeutice, in special datorate continutului mare de vitamina A.

| grozabeni a răspuns:

Fructe si legume