| Ad3lyna_8426 a întrebat:

Ce retete de pizza/prajituri care v-au placut cel mai mult stiti?
Daca nu stiti reteta, dati-mi doar numelehappy

Răspuns Câştigător
| elisa_2627 a răspuns:

Sunt multe care imi plac si care le savuram cu multa placere...acum sunt la dieta.
Printre preferatele mele se situeaza
prajitura,, inghetata'',
prajitura cu nuca de cocos,
prajitura izidor betivul,
prajitura cu afine si alte fructe de padure,
prajitura katy,
prajitura televizor,
prajitura albinita,
prajitura cu foi si crema caramel,
prajitura cu foi si crema de lamaie,
prajitura cehoslovaca,
prajitura cu fructe,
prajitura Michael Jachson,
eclere,
savarine,
salam de biscuiti,
fursecuri,
uitam de prajitura cu branza dulce.
Ar mai fii si altele dar in general cam astea sunt cele mai mult facute de mine.

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Imi plac mult savarina si tiramisu!:X si alba ca zapada

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. O prajitura f. buna facuta in casa:Negresa:x [e ff. buna] ti. o recomand.:) http://www.gustos.ro/retete-culinare/prajituri/negresa.html Pa-pa:*.

| Alii a răspuns:

Alba ca Zapada. tiramisu`."televizor" o adorr:X

| biiiabyby a răspuns:

Chiar acum am pus la cuptor o tarta(mai muilt plajitura) cu visine si nectarine. E foarte simpla si nu ia mult. Aluatul l-am facut ca la pandispan (asa a zis mama). L-am pus inn tava unsa cu unt si am pus fructele deasupra, apoi am bagat tava la cuptor. Sa vedem cat de buna iese:>.

ceva de genu: http://www.gustos.ro/retete-culinare/prajituri/tarta-cu-visine-5.html

| ForeverForYou a răspuns:

Pizza missta cea mai buna

| kukale a răspuns:

Eclereleee...yum