| anonim_4396 a întrebat:

Ce sare de masa consumati gema sau recristalizata?
Am inteles ca cea gema ar contine si ceva minerale in plus insa mie mi se pare ca sunt alergic la acest gen de sare, probabil sunt alergic la ceva minerale care se regasesc in aceasta.
Vi s-a intamplat sa fiti alergic la sarea gema?

2 răspunsuri:
| aahaah a răspuns:

Wow, ciudata alergie... incearca sarea de mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosec numai sare gema, ca nu e "imbunatatita" cu iod. Alimentele pe care le consumam contin si asa suficient iod, inclusiv apa de la robinet e "imbunatatita" cu iod, nu ne mai trebuie si in sare excesiv, ca se duce naibii tiroida.
De alergia ta habar n-am...