Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cine are (si care a facut) o reteta buna si nu prea complicata de lichior de oua?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,Cristian!
LICHIOR DE OUA
125 ml. vodca/rom alb/coniac/whisky, 135 g de zahar pudra, 1 plic zahar vanilat, 4 galbenusuri.
Se agita totul intr-un shaker pana se dizolva zaharul.
Atat!
Te pup, Sarbatori fericite!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe net

| Gabielle a răspuns:

Euuu! happy
Il fac in felul urmator: pun la mixat 7 galbenusuri cu 7 linguri de zahar si o sticluta de esenta de vanilie pana se face alb. Apoi torn peste compozitie 300 ml lapte si dupa 150-200 ml rom, coniac sau vodka. Amestec bine si gust sa vad daca e ok, apoi il pun in sticla de sticla nu in plastic, si bag la frigider. Pofta!

| ByTPUceNaspaE a răspuns:

LICHIOR DE OUA
125 ml. vodca/rom alb/coniac/whisky, 135 g de zahar pudra, 1 plic zahar vanilat, 4 galbenusuri.
Se agita totul intr-un shaker pana se dizolva zaharul.
Atat!