| cevazacelamineintorace a întrebat:

Cine imi poate da niste retete simplu(fara cuptor; fara aragaz). Va roggggggg!
Funditabig grin

7 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Prajitura cu piscoturi big grin

| KeepCalm a răspuns:

Paine cu unt si cu vegetalove struck
Paine cu unsoare si cu gulaslove struck

| KeepCalm a răspuns:

Funditabig grin?

| Locre a răspuns:

Nu ai specificat ce fel de retete.Iti dau niste retete de inghetata(fiindca tot e vara) pe care le prepar si eu din cand in cand. 1.Inghetata de capsuni.Ingrediente: 150g iaurt, 200g smantana, 100g zahar pudra si 150g capsuni sau alte fructe rosii(poti pune orice fel de fructe vrei). Preparare:Zdrobesti fructele si apoi le mixezi pana devin ca o pasta. Le amesteci apoi cu iaurtul, smantana si zaharul. Pui compozitia in congelator si apoi o servesti decorata cu fructe si sirop de capsuni.Iti mai propun un shake racoros de ciocolata:Ingrediente:1/2 cana lapte, 2 cupe de inghetata de ciocolata(le poti cumpara), 3 lingurite sirop de ciocolata si cateva picaturi de esenta de menta si portocala...Prepararetongueune toate ingredientele intr-un blender, agita timp de 8 secunde sau pana cand observi ca amestecul este perfect omogen si apoi torni shake-ul intr-un pahar si il servesti. big grin Pofta buna!

| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

Sa bei ceai de tei sa stai in casa sa nu esi afara si te rog samii dai si me funda

| Me23 Tia a răspuns:

Cereale cu laptelaughinglaughingnu iti trebuie nici cuptor nici aragaz(ps:ti s-a stricat aragazu?laughing )

| Altair a răspuns:

Oua prajitebig grin