| Monyyyyy a întrebat:

Crenvurstii pot fi mâncați și doar încălziți la microunde? Am auzit asta de la cineva eu mereu fierți ii mancam

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Nu mai e gustul acela.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu numai cruzi ii mancam

| xerxes1 a răspuns:

Crenwurstii nu ar trebui mancati nicicum.se fac din organe genitale, resturi cu piele, tendoane, nitritul şi nitratul de sodiu, E250 şi E251, etc

https://www.youtube.com/watch?v=MU2J2REtA5A
https://www.youtube.com/watch?v=bZfgrW7woYY

| danutzu96 a răspuns:

Nu recomand sa ii bagi la microunde, o sa aiba un gust nasol. Fierbe-i mai bine sau daca nu ai aragaz la indemana poti sa ii pui intr-un castronel de ceramica cu apa si sa ii bagi la microunde. Asa vor fierbe aproximativ la fel ca pe aragaz.

| DarthNiger a răspuns:

Nu e cel mai sanatos sa mananci mancare de la microunde, eu evit lucrul asta.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Orice om normal la cap ii fierbe.
Carnea fie de orice fel, poate avea Salmonella sau alte tipuri de bacterii.
Referitor la microunde, eu iti recomand sa le eviți, deoarece am auzit ca radiațiile de la ele, in timp îndelungat iti afectează sănătatea.
Acuma dacă iti faci o data pe luna popcorn sau iti încălzești cv, n-ai cum sa mori, dar totusi...