| Laurentziu1234 a întrebat:

Cu ce salata se potriveste gratarul in special micii? Cu salata de vară (cu legume) sau salată de varză?

PS: De ce nu exista o categorie cu culinare aici pe TPU? Sau nu o gasesc eu?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Micii se potrivesc cu mustar si bere. happy
Gratarul si alte fripturi la jar se potrivesc cu o palincuta inainte, garnitura de ceapa + castraveti + rosii + ardei + varza, langa /dupa care merge si un vin bun.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Le poti servi si cu garnitura de cartofi prajiti.
+ salata (ce am scris) si vin.

| sierra1 a răspuns:

Grătarul se potrivește cel mai bine cu salata numită muci-dei

| Fatamuntilor a răspuns:

Salata de rosii merge cam la orice gratar
Eu as incerca mujdeiul de ustoroi!

avem, sfaturi casnice' pentru asta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și eu aș vrea o categorie culinară, a existat Gastronomie acum câțiva ani, dar nu știu ce s-a întâmplat cu ea sad

Salata asortată. Salată de ardei copt cu brânză love struck. Salată de legume la grătar.

| Werrich a răspuns:

Cred ca s-ar incadra la categoria "Conversatii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de rosi și castraveți, la alegere și ceapa.
Salata de roșii cu ricola
Poți și salata de varza, murături, implicit și legume la grătar.