| grumpy a întrebat:

Cu ce se poate inlocui branza ricota? Imi trebuie pentru un sos de paste...

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Pai daca reteta ta contine ricotta, iar tu nu ai...de ce sa incerci sa o inlocuiesti asa aiurea? Rezultatul final o sa fie departe de reteta ta! Mai bine incerci o alta reteta cu ce ai decat sa te pacalesti singurwinking

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Are dreptate OldBoy se poate inlocui cu branza de vaca, dar vezi mai bine amanunte in discutia de pe un forum cu sfaturi utile
http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/ricota-2191/

Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi branza de vaca stoarsa sau telemea nesarata (sau de-sarata in apa), tinute la uscat 1-2 zile in frigider.

| Lory_2572 a răspuns:

Cu URDA!

| miriam a răspuns:

Tinand cont ca ricotta este urda de la noi nu cred ca daca o inlocuiesti cu un alt tip de branza ii mai da sosului tau acelasi gust... poti incerca cu altceva dar iti va iesi cu totul alt sos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu branza crema sau branza proaspata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

URDA SE POATE INLOCUI CU URDA?!, PAI DACA RICOTTA ESTE URDA CUM PUTETI SA O INLOCUITI TOT CU URDA? DACA NU AI URDA folosesti branza dulce proaspata sau branza crema, old boy branza uscat nu are legatura cu urda(ricotta)

| mishu_5446 a răspuns:

Ricota e urda incearca sa faci sosul fara urda si pe urma pui deasupra pe paste branza uscata razuita sa cascaval sau. ce ai pofta buna