Întrebare recomandată | Ricaion589 a întrebat:

Cum ies cartofii pai buni in fripteoza cu aer cald? Tocmai ce mi-am cumparat si mi-am facut o portie dar nu e cum ma asteptam. Vreau cat mai multe detalii cum faceti voi sa va iasa buni si daca trebuie cartofi congelati sau simpli

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Se numeste "friteuza" si ies foarte buni daca ii ungi cu ulei si ii condimentezi putin, dupa gustul tau: paprika/boia/curry/sare/piper.

| iulia0514 a răspuns:

E foarte simplu tai cartofi îi speli și îi pui pe un prosop de bucătărie după îi pui într-un bol și adaugi puțin ulei și condimente sa îi amesteci cu mâna sa se împrăștie bine condimentele și pam pam îi pui la gătit dacă nu îi usuci bine nu au gust bun!

| MareanN a răspuns:

Si eu ma gandeam sa imi iau o fripteoza cu aer cald pentru cartofi. crezi ca mi ai putea da un link cu ce ti-ai luat si tu?

| Înteleptulfilozof a răspuns:

Caută pe net rețeta de la Taco Bell părerea mea e că cartofi condimentați sunt mai buni și fripteoza cum îmbiba cartofi cu ulei va rămâne un strat umed pe deasupra care e perfect să adaugi ceva și rețetă lor e destul de simplă și ușor de făcut pentru oricine și garantat o să îți placă

| maduturo a răspuns:

Unge-i mai întâi cu puțin ulei.