| xutza a întrebat:

Cum pot indeparta natural vopseaua de par? Sunt vopsita intr-o nuanta de rosu si vreau sa revin la culoarea naturala. Dau funda!

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca tot este rosu: cel mai rapid este cu lampa de benzina; dar folosind cherosen.winking laughing tongue

| LaLaura a răspuns:

Eu cu ceai de musetel mi-am deschis cat de cat parul dupa ce l-am vopsit roscat, l-am deschis cat sa imi permita sa il vopsesc blond.
Eu fierbeam un pumn de musetel la 1 l de apa, apoi ma clateam cu el ( dar la ultima clatire, dupa samponare clatire, balsam clatire), apoi imi puneam parul intr-un prosop jumatate de ora. Repetam caltirea cu ceai de musetel cam 1-2 ori pe saptamana, nu mai devreme deoarece si ceaiul de musetel in exces iti arde parul. Eu mi-am deschis parul dupa 3 luni de folosire.
Vopseaua nu o poti indeparta natural decat sa astepti sa iti creasca parul si apoi sa tunzi tot ce e vopsit, asta fac eu de aproape 1 an, si mai am un pic si scap de vopsea.

| peperonies a răspuns:

Te razi in cap si astepti sa iti creasca

Răspuns utilizator avertizat
| xutza explică:

Culoarea mea naturala e un castaniu...

| xutza explică:

Tunsul si rasul in cap nu sunt optiuni prea bune. Acele link-uri sunt inutile... vreau sa scot culoarea din propria mea podoaba capilara, nu de pe pielea, haine, etc...