| Cypry98 a întrebat:

Cum repari fondantul crapat?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te referi la prajituri?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fondantul trebuie sa semene cu o plastilină moale fiind foarte usor de modelat si de intins apoi pe tort. Ca sa nu se crape, altadata, fa un amestec de unt si zahar pudra unge tortul cu crema de unt pentru ca fondantul sa se aseze frumos si nu-l pune la frigider, pentru ca, da, plesneste, se "ramifică" urat. Incearca sa-l remodelezi din nou, daca nu poti, fă altul.

| geulica4 a răspuns:

Nu stiu cum dar am o idee rolling on the floor il spargi pe tot si il combini