| afrodita3333 a întrebat:

Cum se consuma cerealele de ovaz? Se projesc se fierb se amesteca cu lapte.Pana acum eu am consumat numai fulgi de porum dar vreau sa trec la cereale mai putin procesate.

2 răspunsuri:
| Corina1325 a răspuns:

Fulgii de ovaz sunt foarte buni si simpli. Eu asa ii mananc si ii ador :X. ii poti amesteca cu lapte sau compot. Sunt foarte buni

| masoniiii a răspuns:

Eu mananc zilnic o cana de lapte cald(80de grade) pun o cana jumate de fulgi de ovaz si amestec,,,, dupa 5 minute feliez o banana....iese:X:X:X:X:X:X