| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac pastele alea folosite la lasagna? As vrea sa le fac in casa, dar nu stiu reteta...

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Un ou la 100gr faina, sare: amesteci totul foarte bine, acoperi in folie de plastic si il odihnesti 30min la frigider. il intinzi apoi cu facaletul la aprox juma de cm grosime. foile proaspete de lasagna nu se fierb, se intind asa in tava si se vor coace singure in sosul de la carne, enjoy happy

5 răspunsuri:
| adina68 a răspuns:

Faina, ou, sare si multa munca pentru ca trebuie intinsa foaia foarte subtire si fiarta inainte de a o folosi.
Sau iti cumperi o astfel de masina:
http://www.culinar.ro/......-fainoase/

| littlesunshine a răspuns:

Aboneaza-te la gustos.ro iti dau si 3 carti gratis. gasesti peste 50.000 de retete culinare.
Bafta

| sorinho a răspuns:

Ar fi de adaugat ca ti-ar trebui faina de grau dur "semola di grano duro" daca vrei sa respecti reteta originala... sigur ca nu se gaseste in tara... nu am reusit sa gasesc pana acum. Merge si cu faina de-a noastra... am incercat happy in rest, foarte multe retete pe youtube...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scubo doo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vasa