| anonim_4396 a întrebat:

Cum se foloseste tigaia Tefal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa folosesti ustensile de lemn sau plastic. Dupa o anumita perioada, daca nu este de calitate, aderenta se pierde. Nu se curata cu substante abrazive tip detergent praf, bureti aspri sau substante dezinfectante. Se spala cu apa calduta si gel de vase.

5 răspunsuri:
| cely a răspuns:

Folosesti doar ustensile din lemn. Exclus metal

| claudya a răspuns:

Foarte simplu... pune-o pe foc si gatesti fara ulei

| mioara a răspuns:

Cea mai buna pentru clatite nu se lipesc.

| DoomNEzeu a răspuns:

● Tigaie Tefal cu termospot
● Diametru 24 cm
● Este ideala pentru alimentele care se gatesc rapid (fripturi, ochiuri, omlete, clatite)
● Mancarea nu se prinde
● Este deosebit de rezistenta si, in acelasi timp, usoara
● Este usor de spalat.
● Se poate folosi la plita cu flacara pe gaz, plita electrica si plita
vitro-ceramica.

| Puiutz a răspuns:

Buna.
Aici ai mai multe tigai Tefal --> http://www.pentrugatit.ro/....../index.php din care ai tu. da`i click pe ea.si acolo gasesti informatzii.

Pa, pa.