| mari_1595 a întrebat:

Cum se poate scapa de mirosul de usturoi dupa ce il mananci?

Răspuns Câştigător
| Scortisoara a răspuns:

Ăăă... eu, una, frec o linguriţă de unt cu pătrunjel tocat, apoi mestesc chimen după care beau zeama unei lămâi diluată într-un pahar cu apă, mai mestec nişte boabe de cafea urmate de un pahar cu lapte rece şi în cele din urmă folosesc aţa dentară, mă spăl bine, bine pe dinţi, clătesc cu apă de gură şi bomboane mentolate. Crede-mă... nu mai ai nicio problemă big grin

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu nimic! Cu statul acasa! Se poate atenua daca mesteci patrunjel verde sau menta si te speli pe dinti in forta! Dar problema nu este numai mirosul din gura ci si cel care emana prin piele, ca usturoiul poate face ecest lucru cu substantele sale volatile si foarte puternic mirositoare. Mirosi prin toti porii! Si transpiratia iti miroase a usturoi! In concluzie, mananca usuroi cat iti place, dar seara, cu toata familia, cand nu mai pleci de acasa.Este foarte sanatos si are efecte miraculoase.

| Tourniquet a răspuns:

Mananci cateva frunze de patrunjel, apoi bei un pic de zeama de lamaie si dupa aia te speli pe dinti si folosesti apa de gura. happy Eu asa fac si n-am nici o problemabatting eyelashes

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Te speli pe dintzilaughing.

| dot a răspuns:

Nu ai cum scapa de mirosul de usturoi. vine din stomac big grin cat timp va fi usturoiul acolo. mirosul va persista devildevildevil

| saiukarra a răspuns:

Clateste-ti gura cu bicarbonat alimentar, lamaie, sare si apa, fa galgara, apoi te speli pe dintii, mesteci guma. te sarut!

| Yiu a răspuns:

Mananci un mar.trecewinking

| SweetCherry a răspuns:

Te speli pe dinti si iei apa de gura.Scati sigur de miros.

| Bi.Dam a răspuns:

Bicarbonatul este cellll mai bun. Apoi mesteca o guma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mesteci patrunjel, te speli pe dinti, folosesti apa de gura, pastile orbit.