| edytZzza a întrebat:

Daca mananc in fiecare seara mancare de spanac cu pipote de pui ( fierte ), credeti ca o sa acumulez kg. in plus de la pipote?

3 răspunsuri:
| KubetiiOO a răspuns:

Buna! Sa stii ca nici nu e bine sa mananci chiar in fiecare seara.Mananca si tu in fiecare seara alt ceva, cum ar fi salate, carne fiarta cu legume fierte, orez.Eu cred ca da, te poti ingrasa. Trebuie sa ai un meniu cat mai diversificat.Cate putin din mai multe. Sper ca te-am ajutat! Funda?happy

Răspuns utilizator avertizat
| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Daca iti plac mult pipotele mananca cel mult de 3 ori pe saptamana.Nu e sanatos sa le mananci in fiecare seara.Le poti schimba cu piept de pui, peste, carne de iepure.Si legumele trebuie schimbate.Corpul trebuie sa acumuleze putin din toate.Vitamine,Proteine,Carbohidrati etc.