| jackieKAY a întrebat:

De ce mancarea picanta te face sa te simti mai bine pe caldura asta (in comparatie cu altele, mai buna decat inghetata hihi)?

5 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Pentru ca provoaca o usoare vasodilatatie, transpiri si temperatura corpului scade.

| pwp a răspuns:

N-am auzit de chestia asta...chiar e adevarat?

Răspuns utilizator avertizat
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu are nici o legatura.bem apa pentru ca prin transpiratie pierdem apa

| frumoasacuochiverzi a răspuns:

Mancarea picanta are ca prim efect incalzirea corpului, insa dupa cateva secunde corpul nostru se simte racorit. Acest lucru este valabil si la macarurile calde.