| Dragan_Yusty_1999 a întrebat:

De ce preparatele din carne fiert-afumate desi sunt afumate nu miros a fum?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Acestea pastreaza numai un usor gust de afumat nu si de miros.Gustul de afumat se datoreste adaugarii in compozitie a unei arome, aroma de fum.
Mirosul de fum se pierde la racirea rapida a produselor dupa ce sunt scoase din celelele de fierbere si afumare ( celule care permit inrosirea, uscarea, afumarea si fierberea automata intr-un singur ciclu de productie). Racirea se face sub dus de apa rece care indeparteaza de pe suprafata lor si depunerile datorate afumarii. Apoi, prin depozitare in conditii de ventilatie, preparatele isi pierd din ce in ce mai mult mirosul de afumat

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu sunt afumate clasic cum stii tu.Nu vezi ca 90% din ce se gaseste in magazine au toate aceeasi culoare rosiatica? Se adauga o substanta numita fum lichid. Uite aici.
Sursa:http://ph-online.ro/......artificial

| Prezidentul a răspuns:

Depinde de modul in care sunt fabricate, banuiesc ca nu sunt facute intr-un mod natural, tu ce crezi? In zilele noastre nici nu prea conteaza, lumea nu mai pune valoare pe ce e corect si ce nu...

| Laura927 a răspuns:

Pentru ca sincer eu nu cred ca sunt afumate, au doar aroma afumata care e falsa!
Bunicul meu afuma carnea si crede-ma mirosea a fum carnea chiar daca o scoteai de la congelator după ceva vreme.

| maturgrizonat a răspuns:

Pentru ca sunt vopsire cu fum lichid.
http://www.rollit.ro/....../index.php

| Solovey a răspuns:

Deoarece nu sunt afumate, carnea afumata miroase a fum are un gust mai pronuntat de cea din magazine, e mai intunecata, cea din magazine e vopsita in rosu happy