| WaifuNutaku a întrebat:

De ce unii oameni reacționeaza când mânânci carne fara paine?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Românul așa e învățat de mic, ia cu pâine să țină de foame, dar nu mai suntem pe vremurile alea, carnea în general nu prea se mănâncă cu pâine, nici eu nu o mănânc cu pâine, doar ce e tochitură de exemplu mici sau chiftele, sarmale, nici cu cartofi sau alte legume, mănânc foarte rar pâine, dar cunosc persoane care mănâncă absolut orice cu pâine, și pepene, chiar si paste cu pâine, piure cu pâine, etc, este un obicei prost din copilărie, nu trebuie să mănânci cu pâine dacă nu vrei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar pe prosti ii intereseaza ce fac altii, ce manaca, ce poarta, cum se imbraca samd.
Evita-i pe aia care te enerveaza, in felul asta nu te mai enervezi inutil.

| ReddY25 a răspuns:

Doar ca să te enerveze

| eliancodrut a răspuns:

In ce sens reactioneaza? Eu mananc toate mancarurile fara paine si unii oameni se mira ca o pot face.

| Blackrunn002 a răspuns:

Pentru că au gândire limitată, și li se pare că doar ce fac ei, adică mănâncă orice cu pâine, este alegerea corectă și toată lumea trebuie să facă la fel.Eu țin dietă de o viață, nu mănânc pâine, paste, carbohidrați, dulciuri, decât rar...sunt privită de unii parcă sunt extraterestră că pot să mă abțin...fă ceea ce te face să te simți bine fără să acorzi absolut interes vizavi de ce cred alții, nu suntem toți la fel, nu ne plac aceleași chestii, rezervă-ți dreptul de a fi diferit/ă! Baftă!