| ellutza a întrebat:

Demult tare am mancat undeva un desert din cartofi. era ceva cartofi pisati cu faina si ou si se fierbe, dupa care se face ceapa calita si se pun in ceapa aia si cu zahar. stie cineva reteta exacta si numele? Deci Nu galuste cu prune. Fara prune.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum descrii este vorba de Gnocchi. Iata aici reteta originala: http://www.culinaronline.com/293-gnocchi-reteta-de-baza
De la asta se pot face diferite variante in functie de adaosuri.
Dar, s-ar putea sa ma insel.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin. Ceapa de care spui, era un sos facut ca varianta la reteta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Ma bucur ca poti sa-ti satisfaci pofta.

| ellutza explică:

Ms, mersi