| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza se lipesc clatitele? exceptand tigaia.

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Nu intinzi uleiul cum trebuie.

-trebuie sa pui o lingurita de ulei si sa misti tigaia pana se imprastie ulei peste tot...
-pui aluatul in tigaie, il lasi pana se ridica un pic marginile apoi misti de tigaie sa se dezlipeasca clatita...

| anonim_4396 explică (pentru Bybanu):

Am tigaie la care nu se foloseste ulei! d-aia alpa pe interior. chiar daca pun ulei in ea, nu sta, sta doar pe o portiune de 2-3 cm, chiar daca-l intind.

| anonim_4396 explică (pentru Bybanu):

Am rezolvat, faina era de vina! ii trebuia mai multea faina.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, nu o incalzesti suficient. Alta varianta nu exista, atita vreme cit tigaia nu are fundul bulit.

| Daniel2836 a răspuns:

Coca de la clatite.
Funda?