| anonim_4396 a întrebat:

Doresc reteta preparatului de cofetarie napolitane spiralate cu crema roz[foile de napolitana trebuie sa fie sub forma de spirala de aceea le spune napolitane spiralate pentru ca foile au forma de spirala si nu vin taiate in romburi sau alte forme iar inauntru in golul lasat de ondulatura de la foile spiralate vin umplute cu o crema roz deci foile trebuie sa fie putin bombate ca atunci cand se unesc sa dea un cerc iar in golul de acel cerc vin umplute cu o crema roz probabil crema de capsuni cum se gaseau in comert inainte de anul 1989].

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Erau foarte bune napolitanele acelea! ce vremuri! cred insa ca dai prea putine explicatii. lumea ar trebuie sa stie dimensiunile, ca in functe de asta sa caute reteta. daca gasesti reteta intre timp este bine sa o publici ca sa o stim si noi. taaaare esti sugubatz! laughing