| anonim_4396 a întrebat:

Doresc reteta preparatului de cofetarie napolitane spiralate cu crema roz[probabil crema de capsuni][foile de napolitane trebuie sa fie sub forma de spirala de aceea le spune napolitane spiralate pentru ca foile au forma de spirala, iar cand se unesc cele doua foi se formeaza un cerc-fiecare foaie este ca un semicerc iar golul care se formeaza in urma unirii celor doua foi-gol care este in forma de cerc vine umplut cu o crema roz-probabil crema de capsuni-cum se gaseau in comert inainte de anul 1989].

2 răspunsuri:
| jumbO a răspuns:

Eu zic sa o cauti pe net... exista variante mai bune decat iti spun altii...si eu stiu una dar e luata de pe net si sa stii ca este buna. daca te intereseaza atat de mult nu ezita sa folosesti internetulwinking

| g3()rg!! a răspuns:

O gasesti pe net daca nu incearca la prieteni