| Lucaci a întrebat:

Dupa ce am citit articolul acesta, tot ce prefer la KFC este bautura cu bucati de ciocolata:
http://www.urbaniulian.ro/2009/02/27/kfc-aka-fabrica-de- scalvi/
Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| SameMistake a răspuns:

Da, trist şi umilitor faptul că de multe ori închidem ochii şi acceptăm să mâncăm "plasticuri".
Îmi pare rău să recunosc că şi eu obişnuiam să mănânc de la KFC, McDonald's şi orice fel de fast-food destul de des. Încerc să mă dezvăţ. mai ales că am cu ce... am mâncare gătită de mama sau de mine din belşug acasă... ar trebui să reuşim să ne autocontrolăm şi să realizăm cât de rău ne fac toate fast-food-urile astea, atât cei care ţin la siluetă, dar mai ales cei care ţin la sănătatea lor. pentru că până la urmă sănătatea este cea mai importantă :-)
Ce putem face dacă asta este lumea în care trăim? Asta este.
Numai bine!