| aidytza79 a întrebat:

Este rau sa mananci cipsuri?

Răspuns Câştigător
| miriam0198 a răspuns:

Multi oameni, mai ales parintii, spun ca cipsurile fac foarte rau oraganismului. Asa si este, daca le mananci in exces. Eu am facut o indigestie foarte grava din cauza lor, deoarece mancam in exces Lays. Despre cipsuri nu poti sa spui ca sunt chiar asa de daunatoare. Daca mananci sanatos si o alimentatie corecta, cipsuri nu pot sa `ti faca niciun rau, in afara de kilogramele in plus, pentru contin foarte multe chimicale.

| mornea a răspuns (pentru miriam0198):

Miriam...daca mananci ORICE in exces te imbolnavesti,fie ca sunt chipsuri,branza, cartofi, etc...Eu mananc Lay's din cand in cand si pot sa spun ca mi-e f.bine, mi-au iesit perfect analizele.Si pe punga scrie ca sunt cele mai curate chipsuri de pe piata, n-au toate mizeriile in ei.Secretul e sa nu faci exces in orice faci!winking

14 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Destul de rau...

| alex1902 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Ele sunt bune la gust yammmi dar au tot felul de chimichale uite eu de exepmplu nu mananac

| kindness a răspuns:

Nu e adevarat faptul ca cipsurile ingrasa! Insa ele consumate in cantitati mari spre exemplu mananci cate 2-3 pungi pe zi, intr-adevar iti vor face rau deoarece contin multe chimicale care te fac sa te simti in timp ca o femeie batrana si fara energie, eu cand eram mica consumam destule dar in timp mi-am pierdut apetitul pentru ele, acu mananc pufuleti sau alune crocante happy. P a P a!

| wforweirdo a răspuns:

Cine zice că îngraşă? Deaia am eu 42 de kile, că mănânc foarte multe chipsuri, aşa? Dammit, sunt o balenă.

| MG4Life a răspuns:

Da, ingrasa si contine foarte multe chimicale!

| oOoRubyoOo a răspuns:

Este rau? daca mananci rar nu iti dauneaza
Insa nici bune nu sunt din moment ce nu da nimic bun corpului, e mai mult pentru pofta
Nu te vei ingrasa de la chipsuri(desi se pare ca multi au impresia asta). Mancand mai multe calorii decat arzi te va ingrasa.As putea sa mananc 5 pungi de chipsuri pe zi si nimic altceva si sa demonstrez ca slabesc.

| pinguuina a răspuns:

Da, este rau. Contin foarte multe grasimi, si nu sunt sanatoase deloc. Si pe langa asta, mai si ingrasa! Stiu ca sunt bune la gust, dar nu sunt bune pentru organism.

| Sonniiaa a răspuns:

In cantitati mari, da.

| Updew a răspuns:

Lay's Rumeniti in Cuptor sunt cei mai buni. Sunt copti nu prajiti. Ca atare au grasimi aproape 0! Eu cand imi vine de papat chipsuri imi iau din astea de lan Lay's!

| Loresweetty a răspuns:

Nu rau! ci foarte rau.ingrasa,sunt pline de chimicale si nu in ultimul rand iti fac rau la ten.

| Madi21 a răspuns:

Da, deoarece au multe E-uri, dar din cand in cand poti sa mananci daca ti pofta.

| BanKUu a răspuns:

Este rau daca mananci foarte multe.Dar poti manca din cand in cand

| Bantus_Vlad_1997 a răspuns:

: Chipsurile. Consumate în exces, pot provoca apariţia bolii Alzheimer(pierderea capicitatilor intelectuale ale creierului), aceasta se intimpla foarte rar dar totusi, totodatqa consumate in exces apare o dependenta fata de cipsuri,
Pe scurt cipsurile au 0 preoritati
doar negativ